
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Lifecycle Status | Production |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Slew Rate | 6 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.8 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 10.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.1 V |
| Voltage Gain | 131.6 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 88 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 12 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 106 dB |
Stock: 2677
Distributors
pcbx
Unit Price$4.91774
Ext.Price$4.91774
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.91774 | $4.91774 |
| 10 | $3.80482 | $38.04820 |
| 25 | $3.52715 | $88.17875 |
| 50 | $3.37830 | $168.91500 |
| 100 | $3.23572 | $323.57200 |
| 300 | $3.09789 | $929.36700 |
| 500 | $2.96594 | $1482.97000 |
| 1000 | $2.83958 | $2839.58000 |
